Tiskové zprávy ČMO

České Motocyklové Noviny číslo 6/2000

 

Od 1.ledna letošního roku si vybral Simon dovolenou a vzdálil se od FEMA, aby mohl uskutečnit své sny - jet na motocyklu kolem světa. Tímto způsobem se snaží získat peníze na charitativní účely. V příštím čísle se dozvíte čeho všeho jsme dosáhli od doby, kdy k nám dorazil Simonův dopis. Simon Milward osobně pro vás:

Milí motorkáři z České Republiky! Prosím o důkladné pročtení následujících řádek tak, aby přímo oslovily vaši motorkářskou svobodu. V 18-ti evropských zemích jsou národní organizace pro motocyklová práva, které existují z důvodu ochrany, podpory a zájmů motorkářů, stejně jako pro propagaci bezpečnosti a odpovědnosti při jízdě na silnicích. (FEMA) Federace Evropských Motocyklových Asociací (společenství) byla založena v lednu 1998 a vznikla spojením stávající (FEM) Federace Evropských Motorkářů a (EMA) Evropské Motocyklové Asociace. První z těchto dvou FEM byla založena v roce 1988 na demonstraci 5 000 motorkářů ve Štrasburgu ve Francii spojením národních organizací Francie, Německa, Velké Británie, Řecka, Rakouska a Itálie. FEMA je tedy nyní nadnárodní organizací těchto jednotlivých národních společenství starajících se o motorkářská práva. V mnoha zemích jsou zákony o motocyklech založeny na předsudcích a ignoranci (jako u nás - poznámka redakce). Ty začínají zákazy pro motocykly, neférovými daněmi, nepřijatelnými bezpečnostními návrhy, které mají pouze za úkol snížení stavu motocyklů a diskriminaci. Naší prací je změnit tyto návrhy dřív než se z nich stanou špatné zákony. My si myslíme, že byste si vy Čeští motorkáři měli vytvořit organizaci bojující za vaše práva. Pro toto jsou dva hlavní důvody. Za prvé s rozvojem motorek v Čechách bude vzrůstat i počet dopravních nehod. Politici si toho všimnou a utvoří zákony pro snížení nehod. To je pochopitelné. Jediným háčkem v celé věci je, že zákonodárci nevědí o motorkářství téměř nic a pak snadno vznikne špatné rozhodnutí, které omezí tvojí svobodu. Potřebujete proto organizaci, která vás bude reprezentovat na poli politickém! Za druhé na evropské úrovni se Česká republika snaží o připojení k EU. Jakmile k tomu dojde, tak bude Česká republika muset přijmout mnoho evropských zákonů, jako například Evropský systém řidičských průkazů pro řízení motocyklu. My nyní průběžně pracujeme na mnoha nových Evropských návrzích, které hrozí omezit tvojí volbu, vyhnat nahoru ceny náhradních dílů, zničit některé naše kultury a nebo zdanit příliš vysoko motocykly (např.:poplatek 0,1 Euro za každý km po městě). Existují také další velmi hloupé a nebezpečné návrhy jako například hrozba nucených chráničů nohou nebo dokonce zavedení airbagů což by zvýšilo rozsah úrazu při nehodě. Také pracujeme na motocyklovém bezpečnostním tréningu, aby jezdci získali návyky bezpečné jízdy a snažíme se zamezit, aby se z nákladních aut šířil nebezpečný dieselový oblak.

Čeští motorkáři se budou muset připojit k tomuto boji, který pomáhá ochránit motorkářství od Evropského šílenství. Již existují organizace pro motorkářská práva v Irsku, Velké Británii, Holandsku, Dánsku, Švédsku, Norsku, Finsku, Německu, Rakousku, Belgii, Lucembursku, Řecku, Francii, Portugalsku, Maďarsku, Chorvatsku a v Polsku. Mluvíme s motorkáři ze všech zemí snažících se připojit k EU, protože dohromady budeme silní a budeme tak moci ochránit svobodu na motocyklech. Zatím jsme dosáhli úspěchů jak na národních tak na Evropské úrovni: je jistě možné být úspěšní a změnit zákony tak, aby bylypro nás uspokojivé. Takže Čeští motorkáři, musíte se zorganizovat už kvůli sobě a výhodám motorkářství v Evropě. Potřebujete takovou organizaci, jejíž členové budou motorkáři. Individualisté a kluby by se měli připojit. Musíte mít členy po celých Čechách již od nejnižších úrovní. Tedy jinými slovy člen by měl být každý motorkář kterému není jedno co s ním bude. Organizace musí být vstřícná ke každému motorkáři na jakémkoli motocyklu. FEMA je připravena pomoci, dát rady a podporu. Chceme slyšet o každém jednotlivém z vás, klubech nebo organizacích, o Tobě, který dokážeš věnovat trochu času pro společnou věc, o Tobě který se nebojíš vstát a přidat se. My víme, že v České Republice je mnoho nadšených motorkářů. Potřebujeme jeden druhého. Víme, že nás ani sebe nenecháš padnout.

Jezdi bezpečně, jezdi svobodně!


Simon Milward
Generální sekretář FEMAmsn.Altas je oficiálním partnerem ČMO pro Internet

Návrat na domovskou stránku Zpět(c) Česká Motorkářská Organizace 1999-2000
Veškerá práva vyhrazena