Tiskové zprávy ČMO

ČMN číslo 20 - 17.prosinec 1999
ČMO - boj za práva motorkářů

 

Jako reakce na článek o České motorkářské organizaci (ČMO) přišla řada názorů, jak kladných, tak i záporných a řada otázek. Na některé se nyní pokusím odpovědět a vyvrátit či podpořit nějaké názory.

K čemu tady ČMO vlastně je?

Odpověď se naskýtá již v samotném názvu článku. ČMO je organizace, která se zabývá bojem za práva motorkářů a snaží se je prosazovat a rozšiřovat. S tím je ale spojeno mnoho úsilí, množství jednání a času. V současné době se připravují důležité věci a jednání, které zajistí jen samotný chod a existenci ČMO. Všichni, kteří jsme v ČMO zainteresováni máme svoje zaměstnání a organizaci věnujeme volný čas, kterého není bohužel mnoho.

Čím nám ČMO pomůže?

Hlavní činnost ČMO spočívá v prosazování zájmů a práv motorkářů. Jednou z hlavních činností ČMO bude také morální a právnická pomoc motorkářům, kteří se stali obětí havárie, kterou nezavinili. V takových případech bude ČMO dohlížet na to, aby byla dodržována práva motorkáře.

Nyní pár informací o tom, jak ČMO funguje.

-ČMO je nezisková organizace, za kterou nestojí žádná společnost ani podnik, který by chtěl jejím prostřednictvím vydělávat na motorkářích.

-ČMO je občanské sdružení, které má svoje účetnictví, to je samozřejmě řádně vedeno a veškeré pohyby peněz jsou řádně evidovány. Na oficiálních stránkách ČMO (www.czmo.cz ) jsou stanovy, do kterých je možno nahlédnout a zjistit všechny potřebné informace o způsobu financování a příjmech.

-ČMO založili motorkáři především pro motorkáře a prozatímní chod je financován ze soukromých prostředků zakládajících členů. Touto větou reaguji na příspěvek, který jsem si přečetl na internetové stránce bikes.cz, kde jsme byli osočeni z neprůhledného financování.

Prostřednictvím Českých motocyklových novin budeme veřejnost pravidelně informovat o novinkách, které se připravují, nebo které již jsou aktuální. České motocyklové noviny jsou v současné době jediné periodikum, které dokáže aktuálně a pružně podávat informace motorkářům po celé republice.

Co je nového a co se chystá?

V minulých týdnech proběhlo jednání s jedním ze členů JAWA KLUBU, kde se projednávalo jak zabránit krádežím motorek na srazech. Dále se chystají jednání s Policií ČR, kde by se mělo diskutovat o tom, jak zlepšit pátrání po odcizených motocyklech, nebo jak krádežím předcházet. Všechny nápady a jednání však není možné uskutečnit ihned, neboť vše vyžaduje důkladnou přípravu, která je časově náročná. Mějte prosím trpělivost a věřte, že všechny aktivity děláme pro nás všechny, kteří na motorkách jezdíme nebo i pro ty, kterým nejsou osudy motorkářů lhostejné.

 

David Klvaňa

viceprezident ČMO

 msn.Altas je oficiálním partnerem ČMO pro Internet

Návrat na domovskou stránku Zpět
(c) Česká Motorkářská Organizace 1999
Veškerá práva vyhrazena